четврток, 1 јуни, 2023
Почетна Ознаки „Луфтханза“

Ознака: „Луфтханза“

Најчитани

Катар и Саудиска Арабија ја предупредуваат Европа: Најлошото допрва доаѓа

Катарскиот министер за енергетика предупреди дека „најлошото допрва доаѓа“ кога станува збор за недостигот на нафта и гас во Европа, велејќи дека топлата зима...

Странски работници од Индија пристигнаа во млечниот сектор и земјоделството

Претседателот на Собрание на Организација на работодавачи, Ангел Димитров за МИА потврдува дека  работници од Индија се пристигнати на фарма и во млекара во...

Шефот на Airbnb: Најдобриот бизнис совет што сум го добил е во спротивност со...

Еден совет од инвеститор му помогна на извршниот директор на Airbnb, Брајан Чески, да ја прерасне својата компанија од стартап кој се бори во...

Генерацијата Z го откри хит системот за штедење од 90-тите и целосно ги отфрли...

Неверојатни 69% од Генерацијата Z сега користат готовина пред повеќе од 12 месеци - повеќе од Генерацијата X (47%) или Baby Boomers (37%), според...

Америка избегна банкрот

Американскиот претседател Џо Бајден и лидерот на републиканското конгресно мнозинство Кевин Мекарти постигнаа начелен договор по макотрпните преговори за зголемување на лимитот на американскиот...