среда, 2 декември, 2020
Почетна Ознаки туризам

Ознака: туризам

- реклама -

Најчитани

Аплицирај за кредит преку Viber порака

Започнете со разговор со роботчето Макси за да аплицирате за кредит или да се информирате подетално за условите и продуктите кои ги нуди ова финансиско друштво.

Милионерите кои сами ги заработиле своите пари не ги прават овие три работи

Интервјуирајќи повеќе од 500 милионери и изучувајќи ги нивните навики, Томас Стенли, автор на книгата The Millionaire Next Door, откри дека повеќето од нив се штедливи.

10 најбогати хрватски претприемачи

Предводник на листата хрватски милијардери е Бранко Роглиќ, сопственик на најголемата дистрибутерска компанија во Европа, Orbico. Неговото богатство се проценува на 2,3 милијарди евра.

Четири книги кои треба да ги прочита секој претприемач

Покрај визијата, упорноста и организациските вештини, на претприемачите им треба и знаење, кое покрај стручната економска литература, може да се најде и во книгите што содржат искуства и совети на некои од најуспешните претприемачи во историјата.

Од кризата ќе “испливаат“ оние кои успеаја во една работа

Доставата до домашна адреса “блесна“ во полн сјај овие месеци, па веќе не се доставува само храна, туку и производи од аптека, бутици, намирници, облека, алат и сè она што може да се порача преку интернет.