Vero Beach hotel & Spa – мал рај во сончевата Флорида

3

luksuz-hotel-odmor-spa-putovanje-florida (2)Vero Beach hotel & Spa е еден од најдобрите хотели во Флорида што има и свој спа центар.

Се наоѓа помеѓу Палм Бич и Орландо и располога со 113 соби и апартмани за гости и елегантни ентериери со опуштена атмосфера. Хотелот нуди бројни услуги, а една од најпопуларните е организирање на венчавки од бајките.

Местото е одлично и за фамилии со деца за чија забава се грижи клубот Kimpton Kids, каде малечките можат да учествуваат во разни забавни активности.

Во меѓувреме гостите можат да се опуштат во спа центарот White Orchid.

Комплексот вклучува и два ресторани – Cobalt и Heaton’s Reef, каде има за секого по нешто, од скара до морски специјалитети.
luksuz-hotel-odmor-spa-putovanje-florida (11)luksuz-hotel-odmor-spa-putovanje-florida (9)luksuz-hotel-odmor-spa-putovanje-florida (12)luksuz-hotel-odmor-spa-putovanje-florida (13)luksuz-hotel-odmor-spa-putovanje-florida-99d41fa500273b5033de78b5732b9670e7luksuz-hotel-odmor-spa-putovanje-florida (4)luksuz-hotel-odmor-spa-putovanje-florida (3)final-vero-hero-0f2863e8