Waldorf Astoria – хотел со кралски третман

41

153047315Во Раш Ал Каима, дел од Обединетите Емирати, на само 50 минути од Интернационалниот аеродром во Дубаи, се наоѓа ултра луксузниот хотел Waldorf Astoria. Тука гостите се чувствуваат како да се дел од вистинска кралска фамилија, благодарение на многуте удобности и неверојатното гостопримство.

Хотелот располога со 346 луксузни соби и неколку кралски апартмани, прекрасни терени за голф, приватна азурна плажа, ресторан кој нуди се што ќе посакате од традиционални јадења, до специјалитети од различни земји.

Покрај луксузните апартмани, плажата и добрата храна, посетителите можат да уживаат во благодетите на разните спа третмани како капење во злато, бања од кафе и чоколадо, капење во лимон и бања за ослободување на телото и умот.

19134110 (1)010682-02-rktwa july 2013 bathroom25waldorf-superJumboImperial SuiteimagegenRios-Wedding-092aRKTWA July 2013 Peacock Alley1496x1000WA_arabicrestaurant01_10WA_arabicrestaurant02_12_745x420_FitToBoxSmallDimension_Center3602053499ras_al_khaimah_waldorf_astoria_ras_al_khaimah_5_sterne_lobby-139835f