Авионот Hello Kitty отсега ќе лета и во САД

27

EVA-Hello-Kitty-Jet

Најпознатата мачка на светот Hello Kitty месецов за прв пат авионски ќе допатува во САД. Станува збор за првиот авион на тајванската авиокомпанија Eva Air кој е целосно обложен со логото на овој мега популарен бренд.

6586560141_db7a9b4214_o

Откако со години ги придружуваше патниците на Азиските воздушни линии во Јапонија, Хинг Конг, Јужна Кореа, Кина и Гуам, цртаното маче стана многу популарно кај патниците, па затоа од компанијата се одлучија Hello Kitty авионот или B777-300 да патува и за Северна Америка.

6845837853_2f8e96374d_z

Патниците од 18 септември ќе можат да патуваат три пати неделно од Тајпеј до Лос Анџелес на шарениот Hello Kitty џамбо џет, каде буквално се е во знакот на популарната бела мачка со машничка.

3-headrest-cushion

Од седиштата и чашките во авионот па се до течните сапуни и ќеси во тоалетот, Hello Kitty може да се види насекаде.

6586422215_8469ebd7cb_o

Моментално авиокомпанијата Eva Air има пет тематски Hello Kitty A330 авиони кои оперираат во Азија и тоа Magic, Apples, Music, Around the World и Speed Puff.

hello-kitty-air-jet