Барел нафта 116 долари, криптовалутите во црвено

40

Цените на нафтата утринава имаат слична вредност како вчера. На лондонскиот пазар цената на барелот е 116 долари, а на американскиот пазар исто така 110 долари за барел.

Пазарот на криптовалути од утрово е во минус. Вредноста на биткоинот е 19.990 долари, што е намалување за 1% во однос на вчера. Други криптовалути се исто така во црвено.