Денеска сонце и температури до 20 степени

11

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има услови за локален дожд.

Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 10 до 20 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 17 степени.