Локално услови за невреме со град

23

Во Македонија ќе преовладува облачно време, а локално ќе има пороен дожд, грмежи и засилен ветер, како и услови за појава на невреме со град.

Утринската температура ќе се движи од седум до 12, а дневната од 10 до 18 степени.

Во Скопје времето ќе биде слично со утринска температура до девет и дневна до 16 степени.