Облачно и топло

12

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно. Кон крајот на денот во крајните југоисточни и северозападни делови ќе има услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од 15 до 20 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 20 степени.