Облачно со дожд и температура до 31 степен

2

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Дневните температури ќе се движат од 20 до 31 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 29 степени.