Облачно со локален дожд

12

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд и ретки грмежи, особено во западните делови.

Дневните температури ќе се движат од 13 до 23 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината облачно со повремен локален дожд и највисока дневна температура од 21 степен.