Oблачно со локален пороен дожд

25

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува и засилен ветер. Дневните температури ќе опаднат и ќе се движат од 21 до 36 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 32 степена.

УВ индексот ќе изнесува 6.