Облачно со повремен дожд

15

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува слаб северен, а во западните делови умерен западен ветер.

Температура ќе се движи од пет до 17 степени.

Во Скопје слично време со температура до 12 степени.