Пад на цените на нафтата на светските берзи

65

Цената на барел нафта утринава на лондонскиот пазар изнесува 94 долари, што е значителен пад во однос на вчерашниот ден кога цената беше 97 долари за барел. Американската нафта WTI се тргува по цена од 88 долари за барел.

Пазарот на криптовалути од утрово е во минус.Вредноста на биткоинот е 23.911 долари, што е зголемување за околу 1 отсто во однос на вчера. Другите криптовалути се во минус.