Попладне нестабилно со локален дожд и грмежи

16

Времето ќе биде сончево со мала доумерена облачност.

Попладне ќе биде нестабилно со локален дожд и грмежи.

Ќе дува умерен ветер од северен правец особено во повардарието.

Температурата ќе се движи од 24 до 34 степени. Скопје слично време со температура до 32 степени.