Попладне затоплување

13

Времето денес ќе биде променливо облачно а попладне ќе настапи разведрување. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер.

Температурата ќе се движи од 14 до 22 степени.

Во Скопје слично време со температура до 22 степени.