Променливо облачно и дождливо

17

dozd-2-pexels

Фото: Pexels

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Температурата ќе се движи од 17 до 28 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 27 степени.