Променливо време со повремен дожд и температура до 28 степени

11

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд, а наместа дождовите ќе бидат поројни проследени со грмотевици.

Утринските температури ќе се движат околу 13, а максималната дневна температура ќе достигне до 28-от степен.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 25 степени.