Ралф Лорен ќе ги облекува американските олимпијци во Пекинг

11

Ралф Лорен им дава на љубителите на спортот да ги видат униформите на парадата на затворањето што тимот на САД ќе ги носи на Зимските олимписки игри во Пекинг во 2022 година.

Модниот бренд го облекува олимпискиот тим на САД од 2008 година, а новата црвена, бела и сина облека за претстојните Олимписки и Параолимписки игри ја продолжува традицијата на брендот за создавање изглед кој е свеж, спортски и патриотски.

Новата колекција располага со сина и црвена карирана пуфер јакна со качулка која вклучува рециклиран полиестер и панталони (мажи) и хеланки (жени), ракавици и чизми направени од рециклиран полиестер. Вклучува и џемпер и шапка – и двете украсени со американско знаме – направени со волна од САД.

Целата облека е направена во САД.

„Ралф Лорен е неверојатно горд што го облекува тимот на САД во облека дизајнирана со интегритет и цел. За овие игри, дизајнерската естетика на нашата униформа претставува модерен изглед кој се чувствува изразито нов и свеж, создаден со одржливост на ум“, рече главниот директор за иновации на брендот и заменик-претседател на одборот, Дејвид Лорен.