Роналдо отвори нов хотел на Тајмс Сквер

53

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо има нова инвестиција. Овој пат тој отвори хотел во Њујорк.

Ѕвездата на Јувентус претходно отвори хотели во Мадеира, Лисабон и Мадрид.

Роналдо ја информираше јавноста за својот нов потфат на Тwitter, каде откри и како изгледа неговиот хотел Pestana CR7 на Менхетен, првиот надвор од Европа.

Фото: Facebook