среда, 10 август, 2022
Почетна Ознаки угостителство

Ознака: угостителство

Најчитани

Nintendo ја купи Dynamo Pictures која станува нивно студио за анимација

Nintendo ја купи јапонската продукциска компанија CG Dynamo Pictures и планира да ја преименува во „Nintendo Pictures“, според нивната веб-страница. Целта на новата подружница...

Што е солемнизација?

Од една страна, нотарот проверува дали договорот е составен во пропишана форма, а од друга страна на странките им ја објаснува смислата и последиците од тој договор.

Тајван, мала земја клучна за целиот свет

Иако е релативно мала островска држава, Тајван е една од клучните алки во светската економија. Својата неформална независност од Кина во голем дел ја...

УЈП информира: Напредниот скенер од апликацијата Мој ДДВ е достапен на ажурираната верзија на...

Управата за јавни приходи, ги информира корисниците на апликацијата МојДДВ, дека може да се вратат на напредниот скенер на скенирање на фискални сметки. Прилагодената...

Најголемиот хотел во Југославија повторно ги отвори вратите за посетителите

Најголемиот хотел во поранешна Југославија, Brioni, по повеќемилионските инвестиции и реновирања повторно ги отвори вратите за посетителите. Хотелот Brioni со повеќе од 230 соби, е...