Сонце и температури до 31 степен

14

Времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Температурата ќе се движи од 20 до 31 степен.

Во Скопје ќе биде сончево со температура до 29 степени.