Сонце и температури до 32 степени

16

sonce-2-pexels

Фото: Pexels

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб до умерен јужен ветер.

Температурата ќе се движи од 26 до 32 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со температурата до 31 степен.