Сончево и многу топло, температури до 40 степени

19

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер со променлив правец.

Температурата ќе се движи од 32 до 40 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 38 степени.