Сончево и потопло

19

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со умерена облачност. Во југозападните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до три, а дневната од 13 до 19 степени.

Во Скопје слично време, сончево и потопло со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе се искачи до 18 степени.