Сончево и топло

1

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и релативно топло со слаб до умерен југоисточен ветер. Над планинските подрачја ќе има мала до умерена локална облачност. Дневните температури ќе се движат од  24 до 34 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 31 степен.