Сончево и топло

10

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 24 до 35 степени.

Во Скопје и околината слично време со највисока дневна температура до 34 степени.

УВ индексот ќе изнесува 7.