Сончево и топло со температура до 38 степени

20

Времето ќе биде сончево и топло со мала доумерена облачност.

Попладне во северозападните делови ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи.

Температурата ќе се движи од 26 до 38 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и температура до 36 степени.