Сончево и топло со температура до 38 степени

15

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 31 до 38 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен ветер.

Утринската температура ќе се спушти до 19, дневната ќе достигне до 37 степени.