Сончево и топло, температури до 29 степени

16

Времето денеска ќе биде сочнево и топло, со слаб ветер со променлив правец.

Утринските температури ќе се движат од 6 до 13 степени, додека максималните дневни ќе се движат во интервал од 18 до 29 степени.

Во Скопје слично време со температура до 27 степени.