Сончево и топло време со температура до 36 степени

3

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурите ќе се движат во интервал од 25 до 36 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 33 степени.