Сончево и ветровито

7

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен ветер од северен правец.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 22 до 35 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 31 степен.

УВ индексот ќе изнесува 8.