Сончево, со слаб северен ветер

14

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи помеѓу девет и 18, а дневната од 28 до 37 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб доумерен северен ветер. Утринската температура ќе биде околу 16 степени, а дневната ќе достигне до 33 степени.