Сончево со слаб ветер од северен правец

13

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и слаб ветер претежно од северен правец.

Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и слаб ветер претежно од северен правец.

Температурата ќе достигне 35 степени.