Сончево со температура до 31 степен

19

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во југозападните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Дневната температура ќе се движи од 26 до 31 степен.

Во Скопје слично време со температура до 29 степени.