Сончево со температура до 32 степени

21

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и слаб северен ветер. Температурата ќе се движи од 22 до 32 степени.

Во Скопје и околината слично време со темепратура до 30 степени.