Сончево со температура до 34 степени

14

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен јужен ветер. Дневната температура ќе се движи од 27 до 34 степени.

Во Скопје слично време со температура до 33 степени.