Сончево со температура до 36 степени

2

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер. Дневните температури ќе се движат од  27 до 36 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 34 степени.