Сончево со температура до 38 степени

19

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло, со слаб ветер од променлив правец. Максималните дневни температури ќе се движат од 29 до 38 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје слично време, со максимална дневна температура до 36 степени.