Сончево со умерена облачност

13

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 16 до 26 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 23 степени.