Среќен Петок 13-ти: Попусти и промоции на голем број производи во Техномаркет

3

tehnomarket

Ако се вели дека петок 13-ти е несреќен ден, Техномаркет го докажува спротивното. Среќен Петок 13-ти е востановен тренд на Техномаркет преку кој се нудат голем избор на производи од светски познати брендови по екстермно ниски цени.

Акцијата Среќен Петок 13-ти во Техномаркет ќе започне во петок, на 13-ти ноември, а ќе трае низ целиот викенд. Компанијата овој настан ќе го реализира трета година по ред во своите продажните салони каде купувачите ќе можат да ги искористат промотивните цени и големите попусти до 50% за артикли што се во ограничена количина.