четврток, 26 март, 2020
Почетна Ознаки трговија

Ознака: трговија

- реклама -

Најчитани

Дански супермаркет има брилијантен трик со цена за алчните купувачи

Додека на интернет деновиве наидувате на објави, шеги и мемиња за тоа како луѓето навалиле на тоалетната хартија низ супермаркетите ширум светот, постојат некои продукти кои е тешко да се најдат на полиците.

Како коронавирусот создава нови милијардери?

Растот на акциите на компаниите е знак дека инвеститорите се очајни и бараат спас за глобалната економија.

Пивари и дестилерии преминуваат во производство на средства за дезинфекција

Пивари и дестилерии ширум Европа ги користат своите производствени капацитети за да направат средства за дезинфекција на рацете и да помогнат во борбата против епидемијата на коронавирусот.

Холандија уништува 80% од произведеното цвеќе

Единствено нешто што им преостанува на Холанѓаните да почнат кампања под името Купувајте цвеќе, а не тоалетна хартија.

Како да купувате во продавница за време на коронавирус

По завршување на пазарењето и излегувањето од продавница, дезинфицирајте ги рацете со препорачано средство за дезинфекција.