Почетна Ознаки Интел

Ознака: Интел

Најчитани

ВИДЕО – Русите го “оживеаа“ автомобилскиот бренд Волга

Русија повторно го лансира Волга, бренд чие лого краси три нови автомобили. Работата е, сепак, што не е сè како што изгледа: деловите на овие...

Почина скандал-мајсторот, контроверзниот финансиер Иван Боески

Синоќа на 87-годишна возраст почина Иван Боески, еден од пулените на Волстрит од 1980-те години и архетип за алчен и безмилосен трејдер, инспирација за...

Туристите го избраа островот со најчистата вода на светот, се наоѓа во соседството

Грчкиот остров Кимолос, кој се наоѓа во Егејското Море, северно од Милос, ја доби неофицијалната титула за најчиста вода во светот. Агенцијата за туризам Флорида...

Следи нов бран на банкроти? Овој сектор пука

По растот во февруари, германските ресторани повторно работеа послабо во март. Прометот е намален реално за 2,4 отсто, а номинално за 1,5 отсто, објави...

Извршниот директор на Amazon: Успехот зависи првенствено од оваа вештина

Трикот да се напредува на работа не е брзо да учиш или да си најпаметната личност во просторијата - туку да се има позитивен...