среда, 30 септември, 2020
Почетна Ознаки транспорт

Ознака: транспорт

- реклама -

Најчитани

Продолжениот викенд од 10 до 12 октомври ќе биде Викенд без ДДВ

Повратот од 100 отсто на платениот данок ќе важи само тие два дена, па така многу производи ќе може да се купат за 18 или 5 % пониска цена согласно даночната стапка за дадената категорија на артикли.

Македонија преку Vrabotuvanje.com дел од организација на регионален онлајн саем за вработување

Интервју со Дарко Велков: Македонија преку Vrabotuvanje.com дел од организација на регионален онлајн саем за вработување

Последен пат војуваше пред 200 години, а ќе потроши милијарда франци на борбени авиони

Многумина се противат на ова, истакнувајќи дека една неутрална земја не треба да троши толку многу пари на најмодерни авиони за заштита на својата територија која суперсоничен млазен авион може да ја прелета за само 10 минути.

Масовна “евакуација“ на стотици милијарди евра од Лондон

JPMorgan најавува трансфер на околу 200 милијарди евра од Лондон во Франкфурт.

Топ три индустрии во кои вреди да се инвестира во пост корона периодот

За време на пандемијата од Ковид-19, многу работи се сменија: за некои подобро, а за некои воопшто не.