Топло со повремен дожд

20

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд, на места пороен со појава на грмежи.

Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Температурата ќе се движи од 12 до 23 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 22 степени.