Ветровито и посвежо

22

Времето ќе биде умерено облачно, ветровито и посвежо. Попладне ќе биде променливо со локални врнежи од дожд во источните делови.

Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи меѓу девет и 17 степени.

Во Скопје слично време со темепратура до 15 степени.