Променливо облачно со повремен локален дожд

3

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а на планините слаб снег, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од четири до 16 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 13 степени.