Денеска посвежо, температури до 29 степени

17

sonce-2-pexels

Фото: Pexels

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо, претпладне со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Температурата ќе се движи од 18 до 29 степени.

Во Скопје слично време. Температурата ќе достигне до 26 степени.