Денеска сонце и температури до 14 степени

21

Времето ќе биде сончево со мала локaлна облачност и со слаб до умерен северозападен ветер.

Температурата ќе се движи од шест до 14 степени.

Во Скопје и околината претежно сончево време со температура до 11 степени.