Денеска топло со повремен дожд

23

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд, особено претпладне и во вечерните часови.

Локално врнежите ќе имаат пороен карактер. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Температурата ќе се движи од пет до 18 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 16 степени.